Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




ul. 1 Maja, Kowary
chrzan233: W takim razie poddaję pod głosowanie.
Hurtownia artykułów metalowych W. Fantiniego, ul. Długa, Wrocław
Hellrid: Zdecydowanie lepsze :)
Gospodarstwo nr 82, ul. Wędkarzy, Wrocław
Danuta B.: Dżdżownice to raczej tu . Po rozbiórce tego domu mieszkalnego pojawiło się coś w rodzaju namiotu, nawet sądziłam, ze tam pieczarkarnia.
Krzyże pokutne - Wiry, Wiry
Tony: Temat już był, generalnie zgadzam się w 100% z komentarzem wyżej. Kamiennych krzyży jest bardzo dużo, a zaledwie część z nich była krzyżami "pokutnymi" (pojednania), dzisiaj nie ustalimy które taką funkcję pełniły. Zwyczajowo się przyjęło że wszystkie stare, ręcznie obrobione krzyże wrzucało się do jednego worka. Teraz mamy tego efekty. Akurat na zdjęciu widzimy krzyż szczytowy, pełniący prawdopodobnie ...
ul. Podwale Grodzkie, Gdańsk
Alistair: :))
Dom nr 7, ul. Klimasa Czesława, ks., Wrocław
pavelo: Domyślam się. Mnie by interesowało, jak wysokie, na ilu mieszkańców, ile aut itd. Plus wszystkie eLki, to tu będzie się działo...

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Alistair
Wolwro
Wolwro
Wolwro
Wolwro
Wolwro
Wolwro
Wolwro
morgot
Parsley
Parsley
mietok
Danuta B.
Parsley
Parsley
Popski
Mmaciek
Alistair
Alistair
kitapczy
TW40

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
60 - LECIE TECHNIKUM KOLEJOWEGO
Autor: robik64°, Data dodania: 2007-04-23 15:31:23, Aktualizacja: 2007-04-23 15:31:23, Odsłon: 5486

Wielka uroczystość na Dawida 9/11
Zdjęcie nr 1
Dzień 21 kwietnia 2007 roku jest ważnym dniem dla wrocławskiej i dolnośląskiej oświaty. W Zespole Szkół nr 23 obchodzono ważną uroczystość jaką był jubileusz 60 - lecia istnienia szkoły, a także wydarzenie poświęcenia nowego sztandaru i nadania imienia patrona szkoły. Został nim Stanisław Staszic, którego słowa ,,Być narodowi użytecznym'' przez wiele lat przypominały uczniom o misji z jaką wychodzą ze szkoły jako absolwenci. Dzięki takiej okazji możliwe było zorganizowanie Zjazdu Absolwentów wszystkich roczników, od czasu powstania szkoły, aż po dzień dzisiejszy.
Po zakończeniu działań wojennych, w przedwojennym Liceum żeńskim im. Św. Cecylii powstało Państwowe Liceum Komunikacyjne, które w roku 1951 na wiele lat zostało przemianowane na Technikum Kolejowe. Nazwa szkoły pozostała niezmieniona do 1981roku, kiedy to przemianowano ją na Zespół Szkół Kolejowych Dyrekcji Generalnej PKP we Wrocławiu. Pomimo zmiany nazwy, szkoła w dalszym ciągu pozostawała w istocie samodzielnym Technikum Kolejowym. Dopiero w maju 1994 roku zmienił sie status i nazwa na Zespół Szkół Kolejowych we Wrocławiu. Przyłączona została Szkoła Zawodowa i Średnie Studium Zawodowe z ulicy Bocznej. Od tej chwili w jednym budynku istniały trzy szkoły. Na skutek zmian systemowych w roku szkolnym 2002/2003 Technikum Kolejowe przy Zespole Szkół kolejowych zostało przekształcone w Liceum Profilowane nr XV, a szkoła przyjmuje obecną nazwę Zespół Szkół nr 23. Zlikwidowano wtedy Zasadniczą Szkołę Zawodową i Średnie Studium Zawodowe. Zmieniła się cała struktura nauczania. Ten stan trwa po dzień dzisiejszy, jednak pojawia się światło w tunelu. Od nowego roku szkolnego zostaje reaktywowane technikum wraz z kierunkiem Drogi i Mosty Kolejowe.
Zdjęcie nr 2
Otwarcie nowego kierunku w technikum wzbudzało wiele emocji i nadziei wśród przybyłych na zjazd absolwentów i pedagogów tej placówki. Od początków istnienia miała swój specyficzny charakter i atmosferę. Szkoła mundurowa, była postrzegana przez uczniów jako placówka oświatowa o podwyższonym rygorze. Tak też w istocie było, jednak z wypowiedzi absolwentów patrzących na przeszłość pod kątem upływu czasu wynika, że system ten sprawdził się. Mimo wszystko wspomnienia o pedagogach są bardzo ciepłe, a umiejętności jakie tutaj posiedli potrafią wykorzystać w pracy zawodowej i życiu codziennym.
Zdjęcie nr 3
Poświęcenie sztandaru odbyło sie na mszy zorganizowanej w kościele p.w.Św. Henryka na ulicy Glinianej. Aktu tego dokonał ks. Kardynał Gulbinowicz. Swoją osobą uświetnił uroczystą akademię która odbyła sie na szkolnym stadionie. Wśród gości znalazło się wielu znakomitych pedagogów którzy pracowali tu , a obecnie są na emeryturach. Uczczono także pamięć o profesorach którzy już od nas odeszli, pozostając jednak w pamięci wielu uczniów wspominających ich niezwykle ciepło. Po akademii był czas na wspólne zwiedzanie gmachu Zespołu Szkół, sal lekcyjnych, wspominanie świetności młodych lat - lat szkolnych pozostawionych w tych murach. Osoby chętne mogły wziąć udział w rozgrywkach sportowych pomiędzy reprezentacją szkoły, a absolwentami.
Impreza zakończyła się Balem Absolwentów zorganizowanym po godzinie 19.00 w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Gastronomicznych.
Miejmy nadzieję, że spotkamy się w nie mniejszym gronie, co prawda znowu o 10 lat starsi, na uroczystościach 70-lecia szkoły, podniesieni na duchu i radośni przy nowej-starej dumnej nazwie: TECHNIKUM KOLEJOWE.

Zdjęcie nr 4
Zdjęcie nr 5
Zdjęcie nr 6
Zdjęcie nr 7














Zdjęcie nr 8
Zdjęcie nr 9
Zdjęcie nr 10
Zdjęcie nr 11














Zdjęcie nr 12
Zdjęcie nr 13
Zdjęcie nr 14

/ / / / 9-11 /