W dniu 22 czerwca 2010 r. o godz. 12.00 w Muzeum Architektury odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień w KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ REALIZACJĘ ARCHITEKTONICZNĄ W ROKU 2009 - PIĘKNY WROCŁAW.
GRAND PRIX
Dom handlowy RENOMA, remont i rozbudowa, ul. Świdnicka 40, ul. Podwale 41
Autor: Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Zbigniew Maćków, Juliusz Erdman, Marta Firganek, Agnieszka Gilarska, Krystyna Kirschke, Paweł Kirschke, Marek Kotowski, Piotr Krynicki, Piotr Sulisz, Piotr Wilk, Piotr Zybura, Wrocław, Współpraca: Benoy LTD, Londyn
Inwestor: Centrum Development and Investments Polska Sp. z o. o., Warszawa Wykonawca: WARBUD S.A. . Wrocław
BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ
I Nagroda
Dom handlowy RENOMA, remont i rozbudowa, ul. Świdnicka 40, ul. Podwale 41
Autor: Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Zbigniew Maćków, Juliusz Erdman, Marta Firganek, Agnieszka Gilarska, Krystyna Kirschke, Paweł Kirschke, Marek Kotowski, Piotr Krynicki, Piotr Sulisz, Piotr Wilk, Piotr Zybura, Wrocław, Współpraca: Benoy LTD, Londyn
Inwestor: Centrum Development and Investments Polska Sp. z o. o., Warszawa Wykonawca: WARBUD S.A. . Wrocław
II Nagroda
|
Zespół szkolno-przedszkolny nr 12 |
Zespół szkolno-przedszkolny nr 12 , ul. Suwalska 5
Autor: Anna Bać, Krzysztof Cebrat (grupa synergia), R2 Biuro Projektów Rubik Lesław, współpraca: Anna Haudek, Magda Kłósek, Jakub Chojnacki, Marcin Grabowski, Agnieszka Gałwiaczek, Karolina Grzesiowska, Marcin Zawada, Dorota Wierzchowska, Wrocław
Inwestor: Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu Wykonawca: Polimex Mostostal S.A., Warszawa, Zakład Budownictwa, Siedlce
III Nagroda
Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a
Autor: A.S.P.A. Projektowanie Architektoniczne Aleksander Szarapo, Mikołaj Smoleński, Łukasz Komar, Maciej Szarapo, Wrocław
Inwestor: Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu Wykonawca: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUD-TRANS, Wrocław
Wyróżnienie
Kompleks biurowo-usługowy GRUNWALDZKI CENTER, pl. Grunwaldzki 23-27
Autor: Andrzej Hubka, Roman Woźniak, Marek Kołłątaj, współpraca: Danuta Hubka, Jakub Rozmuski, Anna Kozło, Szymon Maciejewski, Dagmara Kolewska, Kinga Ploch, Wrocław
Inwestor: SKANSKA PROPERTY POLAND Sp z o.o., Warszawa Wykonawca: SKANSKA S.A., Warszawa
Budynek biurowy "Millenium Tower II", ul. Strzegomska 42
Autor: Studio A+R Wojciech Jarząbek i Partnerzy s.c., Wojciech Jarząbek, Anna Jarząbek-Dąbrowska, Bogusław Andrzejewski, współpraca: Agata Kowalczyk, Wrocław
Inwestor: DESCONT Sp. z o.o., Wrocław Wykonawca: Porr (Polska) S.A. Biuro Regionalne we Wrocławiu
BUDYNEK PRODUKCYJNY, OBIEKT INŻYNIERYJNY
I Nagroda
Budynek biurowo-magazynowo-produkcyjny, ul. Kościerzyńska 32
Autor: Andrzej Konieczny, Wrocław
Inwestor: AB S.A., Wrocław Wykonawca: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe "MIRS" Sp. z o.o., Wrocław
BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY
I Nagroda
Zespół apartamentowo-biurowy OGRODY GRABISZYŃSKIE, al. Generała Józefa Hallera 180-196
Autor: Andrzej Hubka, współpraca autorska: Wojciech Błaszczuk, współpraca: Danuta Hubka, Patrycja Weiser, Maciej Smoliński, Anna La Fontain, Monika Doszko, Sławomir Szczotka, Anna Szymańska, Paweł Buck, Monika Królikowska, Kinga Ploch, Wrocław
Inwestor: STELLAR RETAIL DEVELOPMENT Sp. z o.o., Warszawa Wykonawca: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 WROBIS S.A., Wrocław
II Nagroda
Budynek mieszkalny wielorodzinny STREETHOUSE, ul. Józefa Lompy, ul. ks. Konstantego Damrota 33-33a
Autor: Dziewoński-Łukaszewicz – Architekci s.c., Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz, Paweł Wręczycki – Wrocław
Inwestor: Dom.developer Wrocław Sp. z o. o. Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM Sp. z o.o., Wrocław
III Nagroda
Budynek mieszkalny wielorodzinny ODRA-HOUSE, ul. Długa 16a-c
Autor: Maciej Hawrylak, współpraca: Magda Siemienowicz, Patryk Żurawski, Dariusz Kurowski, Wrocław
Inwestor: Euro-dom Sp. z o.o., Wrocław Wykonawca: Przedsiębiorstw Robót Elewacyjnych i Budowlanych Krzysztof Zawadzki, Wrocław
Wyróżnienie
Budynek mieszkalny wielorodzinny, ul. Karpacka 1
Autor: Barbara Kubik-Strzębała – Autorskie Studio Architektury A.S.A. Sp. z o.o., Wroclaw
Inwestor: Barbara Kubik-Strzębała, Joanna i Marek Jaworscy, Wrocław Wykonawca: Firma Projektowo Wykonawcza STERBUD Marek Jaworski, Wrocław
Budynek w zespole dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych, ul.Bacciarellego 75 a i b
Autor: Paweł Horn, Wrocław
Inwestor: Spółdzielnia Mieszkaniowa BISKUPIN, Wrocław Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlano-Inwestycyjne Sp. z o.o., Wrocław
BUDYNEK MIESZKALNY JEDNORODZINNY
I Nagroda
Dom jednorodzinny, ul. Pionierska 41
Autor: Przemysław Skwarek, Agnieszka Włodarczyk, Piotr Zybura, Wrocław
Inwestor: Raik Scheffler, Wrocław Wykonawca: Green Investment Sp. z o.o., Wrocław
II Nagroda
Dom jednorodzinny, ul. Orawska 8
Autor: Tomasz Marhall, Wrocław
Inwestor: Bartosz Żukowski i Małgorzata Niebudek-Żukowska, Wrocław Wykonawca: Andrzej Górecki, Kępno
III Nagroda
Zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, ul. Jaspisowa 8-8g
Autor: Rafał Dudzik, Agnieszka Dykiel, Marta Maliszewska, Tomasz Wąsowicz, Wrocław
Inwestor: Art-Developer Sp. z o.o., Wrocław Wykonawca: Zakład Remontowo-Budowlany BIS Stanisław Zysk, Rytwiany
Wyróżnienie
Zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, ul. Marmurowa 2-6
Autor: Rafał Dudzik, Paweł Bober, Maciej Szczepański, Wrocław
Inwestor: Art-Developer Sp. z o.o., Wrocław Wykonawca: Art-Developer Sp. z o.o., Wrocław
Dom jednorodzinny, ul. Jaspisowa 5
Autor: Dariusz Bober, Zgorzelec – Warszawa
Inwestor: Artur Ulrich, Wrocław Wykonawca: Zakład Remontowo-Budowlany, Grzegorz Gładysz, Sp. z o.o., Wrocław
Bibliografia:
1) Strona internetowa Urzędu Miejskiego - www.wroclaw.pl
2) Strona internetowa Wratislaviae Amici (dolny-slask.org.pl)
3) Leksykon Architektury Wrocławia, wyd. Via Nova, Wrocław 2011
Opracował: Mmaciek