Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




Fabryka Papy H. Paula (dawna), ul. Na Ostatnim Groszu, Wrocław
morgot: Prośba o edycję obiektu i dodanie adresu.
Kościół NMP Królowej Polski, Milejowice
Mmaciek: Kolejny, zdumiewający przykład jak teoretycznie miejscowość "pod ręką" nie miała do tej pory ani jednego zdjecia współczesnego. Jako ciekawostkę wspomnę, że analizując na szybko mapy i zdjęcia satelitarne dostrzegłem, że niespełna 10 lat temu wyburzono sporo obiektów mieszkalno-gospodarczych w północnej części wsi, zaś od lat 90. naliczyłem ok. 15 wyburzonych budynków.
Osiedle Popowice (dawne), Wrocław
morgot: Założyłem obiekty i uzupełniłem opis zdjęcia.
Osiedle Popowice (dawne), Wrocław
morgot: Datowanie nadal do poprawy.
Budynek nr 3, ul. Kwiatowa, Magnice
Danuta B.: A po prawej to była normalna stodoła. Z czasem rozpoczęto roboty przy adaptacji budynku. Jak widzę został nieco rozbudowany. Bo to prosta bryła była.
Hotel Rzeszów (dawny), al. Piłsudskiego Józefa, Rzeszów
Piotrek-rz: Kopuła po lewej kościół Chrystusa Króla. 10 piętrowe budynki w tle - osiedle Sportowa.

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

Parsley
morgot
Szyszka
morgot
morgot
morgot
jawc
jawc
Wolwro
Alistair
rajaser
kitapczy
Sendu
Sendu
rajaser
Parsley
Mmaciek
MacGyver_74
Rob G.
tomimaki
KrzysztofKudowa

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Spotkanie z Prezydentem Dutkiewiczem
Autor: MT°, Data dodania: 2010-11-14 22:01:32, Aktualizacja: 2010-11-14 22:01:32, Odsłon: 2302

W dniu 02 listopada przedstawiciele zarządu stowarzyszenia Wratislaviae Amici zostali zaproszeni na spotkanie z prezydentem Wrocławia panem Rafałem Dutkiewiczem. Spotkanie rozpoczęto od podziękowań dla Pana Prezydenta za ubiegłoroczną nagrodę dla Stowarzyszenia...
W dniu 02 listopada przedstawiciele zarządu stowarzyszenia Wratislaviae Amici zostali zaproszeni na spotkanie z prezydentem Wrocławia panem Rafałem Dutkiewiczem. Spotkanie rozpoczęto od podziękowań dla Pana Prezydenta za ubiegłoroczną nagrodę dla Stowarzyszenia – to wyjątkowe wyróżnienie nagrodziło trud wysiłek wielu pasjonatów i miłośników historii Wrocławia i Dolnego Śląska. Stało się też dla Stowarzyszenia sygnałem do rozpoczęcia niniejszym spotkaniem partnerskich rozmów o wzajemnej współpracy na wielu płaszczyznach wynikających z rozszerzenia formuły portalu jak i realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.
Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 2
Zdjęcie nr 3

W toku dyskusji podjęto temat współpracy w obustronnej wymianie informacji: ze strony władz miasta o działaniach mających na celu ratowanie wartościowej substancji miejskiej, remontach obiektów zabytkowych, nowych inwestycjach, wydarzeniach kulturalnych a ze strony Stowarzyszenia przekazywania pomysłów i opinii użytkowników strony na temat działań magistratu dotyczących kierunków rozwoju miasta.

Domeną naszej działalności jest głównie temat „szeroko pojętej architektury”, byliśmy więc ciekawi jak będzie się kształtować w kolejnych latach polityka miasta wobec komunalnych kamienic oraz obiektów, które przez lata zaniedbań są często w opłakanym stanie, jaki spotka je los? Czy miasto poświęci je stawiając w ich miejscu szklane biurowce, czy będzie dbać o te jakby nie było nie rzadko historyczne miejsca?
Prezydent wskazując na realizację „Programu 100 kamienic” potwierdził działania magistratu zmierzające do przywrócenia blasku nie tylko ścisłemu centrum, ale i pozostałym obszarom Wrocławia. Najlepszym tego dowodem jest odnowa dzielnicy „Czterech świątyń”, stworzenie nowego układu kompozycyjno-architektonicznego placu Wolności, renowacja Hali Stulecia i Terenów Wystawowych, w które dotychczas zainwestowano ponad 300 mln. zł, rozbudowa Ogrodu Zoologicznego, trwające prace związane z odtworzeniem zabytkowej zabudowy ryneczku Psiego Pola, rewitalizacja Nadodrza.

Druga część spotkania toczyła się wokół tematu dotyczącego tożsamości lokalnej i regionalnej. Prezydent stwierdził, że istnieje bardzo silna wspólnota miejsca powodująca utożsamianie się z miastem, jego historią duchową i materialną. Potwierdziliśmy trafność tego stwierdzenia, czego dowodem są prowadzone dyskusje na forum strony oraz podczas, cieszących się sporym zainteresowaniem, spotkań. Kolejne pokolenia, przez pryzmat swoich osobistych przeżyć i doświadczeń dają inne świadectwo historii Wrocławia – miasta otwartego na wielokulturowość. Wielu wypowiedziom internautów towarzyszy wspólny mianownik, bardzo silne przywiązanie do „swojego” miasta. Ponadto Pan Prezydent zwrócił na potrzebę zachowania równowagi pomiędzy dziedzictwem materialnym współtworzonym przez poprzednich mieszkańców a dziedzictwem duchowym będącym spuścizną po inteligencji i żywiole wniesionym przez ludność przybyłą po 1945 r. Jako przykład podał historię Uniwersytetu Wrocławskiego, którego mury zagospodarowała profesura Uniwersytetu Lwowskiego im. Jana Kazimierza. Z kolei z naszej strony podaliśmy przykład Zakładu Narodowego im. Ossolińskich oraz pozyskania rękopisu „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza jako więzi intelektualnej i spuścizny narodowej zaszczepionej na Wrocławski grunt.

Podjęcie dyskusji na temat tożsamości lokalnej i regionalnej doskonale pokazało, że istnieje potrzeba rozszerzenia profilu Stowarzyszenia o działania edukacyjne ukazujące mieszkańcom miasta, zwłaszcza młodzieży, historię ich miejsca, nie tylko tą przedwojenną, ale i tworzoną przez ich poprzedników – dziadków, rodziców. Ta część działalności wymagałaby pomocy miasta. I takie pytanie z naszej strony padło, odpowiedź była pozytywna.
Na zakończenie prezydent podkreślił, że jesteśmy u siebie, bycie u siebie jest absolutnie suwerenne, przez tę suwerenność doświadczamy bardzo silnego poczucia własności, jest to własność otwarta dla wszystkich, którzy tu byli, są i będą. Życzył, by otwartości i tolerancji dla przeszłości Wrocławia nam nie zabrakło, gdyż póki tacy jesteśmy, to z tego miejsca emanuje pozytywna siła przyciągająca innych.

/ / / / 2010 /
kudelin | 2010-11-15 07:31:05
Kampania wyborcza? Trochę niesmaczne... Mojego głosu i tak nie dostanie.
matii | 2010-11-18 08:08:25
kampania wyborcza? ty chyba kpisz albo nie wiesz co to jest kampania wyborcza. moze ktos wspomnial prezydentowi o kamienicy przy kosciuszki 49 - jednej z najladniejszych w tym miescie
Domin Domin | 2010-11-19 07:38:58
Nooooo, A ktoś wspomniał o podwórcowej 11? Facet dla mnie jest już dawno skreślony. A powódź, tylko potwierdziła moje zdanie. Sztab kryzysowy.... nie istniał, sami utworzyli ludzie go przy wzgórzu Andersa, ale na podwyżki dla sztabowców poszły 4mln. Jakim prawem? Akcja niekasujbiletu.pl Umówili się z prezydentem na spotkanie. Co zastali? :D p.Dudkiewicz kazał wezwać straż miejską i wyrzucić ich z budynku. Co do budynków, to nie można powiedzieć że Dudtkiewicz je odremontował. Z kasy miejskiej idzie zaledwie mały procent. Fundusze zostały pozyskane z kasy UE. I czekam na dawno obiecany remont mojej kamienicy... mogę tak czekać do usranej śmierci.
wito | 2010-11-23 13:31:00
KazimierzP | 2008-06-30 22:57:14
Bo ten obiekt nie jest jeszcze na stronie, nie jestem z Lubania i jeszcze do tych budynków aby zobaczyć jakie numery nie dotarłem! Miałem po prostu wyjatkowa okazję wejść na wieżę! Jak sie nie trafi mieszkaniec Lubania który by założył "obiekty" dla tych budynków to przy następnej bytności to zrobię!;-) Czy Ci to na razie wystarczy?
Papaver | 2010-11-29 16:01:06
Ekspozycja malutka, za to bardzo ładna. Trudno uwierzyć, że w czymś takim odważono się zejść pod wodę:)
Danuta B. | 2008-07-01 09:01:31
Nie trzeba edytować obiektu. Jeśli chcesz zmienić przypisanie fotki, wchodzisz do edycji zdjęcia i tam wpisujesz upatrzoy wcześniej nr ID obiektu.